HRajeme dál

Když se daří zaměstnancům, daří se firmě jako celku. Děkujeme za to, že se stáváte ambasadory „zdraví ve vlastních rukou“. Máme radost, že vás téma zajímá, a snad vám, kdo ještě váháte jak, pomůžeme začlenit zdraví a prevenci mezi základní firemní strategie.
Chcete službu Zdraví a prevence do své firmy?
Mám zájem
HRajeme dál je aktivita, která pomáhá začlenit péči o zdraví a prevenci mezi základní firemní strategie.
JAK?
Online
KDE?
Platforma ZOOM
KDY?
4. 11. 2020, 15.00–18.00 h.

Co zaznělo na konferenci

MUDr. Petr Smejkal
MUDr. Petr Smejkal
Zploštění křivky vysvětlil na příkladu kladivo a tanec Petr Smejkal. „Když křivku oploštíme kladivem, musíme tancovat, tedy testovat. Je lepší dobře tancovat, aby se nemuselo použít kladivo, které jsme u nás použili už dvakrát.“
Daniel Stach
Daniel Stach
Daniel Stach měl za úkol zodpovědět na tři otázky. Nejdůležitější byla, jak zajistit, aby lidé nepanikařili a situaci zvládli: „Řešte jen to, co je klíčové, pro vás důležité, ne drobnosti. Důležitá je jednoznačnost komunikace. Dospělý ve stresu vnímá jako 12letý (Vymětal). Podle toho podávejte informace.“
MUDr. Tomáš Šebek
MUDr. Tomáš Šebek
„Řídit si vlastní zdraví může každý z nás – snažíme se to propagovat. Máme radost, že toto ve firmách chápete a přidáváte se k nám,“ vyzdvihl etickou otázku tzv. nulté prevence Tomáš Šebek.
Martin Palička
Martin Palička
„V dnešní komplikované době je důležité, aby firmy myslely prvně na své zaměstnance a až potom na své marže. Lidé ve firmě by se neměli bát říkat své názory a potřebují dostat odpovědi na své otázky,“ vyzdvihuje Martin Palička přístup, který vidí napříč firemním sektorem.
MUDr. Soňa Boušková
MUDr. Soňa Boušková
„Hodně řešíme, jak důležité je nyní neodkládat i běžné zdravotní problémy. Avšak stejně tak důležité je nemocem předcházet. Proto na vás chci apelovat – myslete na prevenci, ta nebolí, za to vás významně ochrání do budoucna. Rádi vám pomůžeme a vždycky si na vás uděláme čas,“ vyzvala Soňa Boušková.
Hana Šmidtová
Hana Šmidtová
V Alze došlo během dvou týdnů ke zdvojnásobení počtu zaměstnanců v provozu. „Objevil se přirozeně strach u provozních zaměstnanců, zda nepřijdou o práci z důvodu karantény. Prodávat znamená možnost postarat se o zaměstnance, ale také povinnost postarat se o jejich zdraví,“ připomněla Hana Šmidtová.
Jaroslava Rezlerová
Jaroslava Rezlerová
O podstatě sdílení informací mluvila i Jaroslava Rezlerová: „Poslední průzkum ukázal pozitivnější náladu zaměstnavatelů, než jsme čekali. Viděli jsme to na tisících případů výrobních firem. Je to neuvěřitelné. Ekonomický vývoj politiku předbíhá.“
Tereza Kučerová
Tereza Kučerová
Z 50 na 600 lidí vyrostla firma Prusa Research: „Doba covidová přinesla i dobré věci. Zlepšila se komunikace, firemní kultura. HR má podpůrnou roli a pomáhá stmelovat kolektiv, důležitá je pro nás hrdost - Průša jsme my,“ ukázala Tereza Kučerová.
Pavla Mendlová
Pavla Mendlová
Jak v České spořitelně řešili počáteční nedostatek informací? Podle Pavly Mendlové spoluprací od Aše po Jablunkov, třeba tím, že si pomohli s trasováním. „Důležité bylo pro zaměstnance vědět, proč se co dělá. Zapojili jsme se do systému chytré karantény a sami jsme v regionech trasovali kolegy.“

HRajte s námi dál navzdory okolnostem!

Kdo si konferenci nenechá ujít?
Každý personalista, který se nyní stává hlavním hybatelem HR strategie zaměřené na lidi. Právě zaměstnanci, jejich stabilita a schopnost pracovat ať už vzdáleně z domova, nebo za zpřísněných podmínek na pracovišti, jsou nejcennějším kapitálem podniku. Společným cílem je udržení ekonomiky. Proto jsou HR oddělení dnes klíčová pro udržení efektivního fungování firmy, přičemž nároky se stále zvyšují nejen v každodenní agendě, ale zejména v péči a komunikaci.
Co se dozvíte?

Co se dozvíte?

1
Jaká je role vzdáleného přístupu k lékaři a jak ovlivňuje dlouhodobou strategii firmy?
2
Jak srozumitelně komunikovat bezpečnostní opatření v souvislosti s konkrétním provozem firmy?
3
Kde hledat relevantní zdroje informací a jak odlišovat fakta od dezinterpretace v médiích?
4
Jak svobodná firemní kultura ovlivňuje stabilitu společnosti a proč je důležité nebát se chodit do práce?
5
Jak vést interní komunikaci a naplnit stávající potřeby zaměstnanců?

Program

Stáhněte si aktuální program
1
15.00-16.00
O fungování firem a o ekonomice
Martin Palička
Pavla Mendlová, M.D.
Hana Šmidtová
2
16.00–17.00
Role médií a komunikace
Danies Stach
Jaroslava Rezlerová
Tereza Kučerová
3
17.00–18.00
O zdraví a telemedicíně
MUDr. Tomáš Šebek
MUDr. Petr Smejkal
MUDr. Soňa Boušková
JAK?
Online
KDE?
Platforma ZOOM
KDY?
4. 11. 2020, 15.00–18.00 h.

Kontaktujte nás

Program & Partneři

Registrace pro firmy

Partneři konference

Prusa Research
Zásilkovna
Manpower Group